Czy warto mieć nawiewniki okienne?

Czy warto mieć nawiewniki okienne?

Dokonując wyboru i montażu okien, konsumenci chcą, by przede wszystkim były one szczelne, nie dopuszczając do uciekania z pomieszczeń ciepła, wentylowanego powietrza czy docierania do wnętrz hałasu. Trzeba pamiętać jednak też o konieczności zapewnienia dopływu świeżego powietrza. W tym pomogą nawiewniki okienne. Poznaj je!

Nawiewniki okienne —  jakie mają znaczenie?

Tego rodzaju produkty to sztabki montowane na oknach, na ramach bądź wmontowywane w szyby, których zadaniem jest wpuszczanie świeżego powietrza z zewnątrz —  dzięki otworom, jakie posiadają. Są one zamykane, zatem można nimi sterować, zamykając je na przykład kiedy pada deszcz, przy czym sterowanie może być manualne lub automatyczne. W tym drugim przypadku wybierać można wśród różnych wariantów. Nawiewniki okiennemogą dopuszczać powietrze np. kiedy w pomieszczeniach panuje zbyt duża wilgotność bądź nieodpowiednie ciśnienie.

Jakie nawiewniki wybrać?

Na rynku można znaleźć różne rodzaje takich produktów. Podstawowy podział to nawiewniki naramowe i wszybowe. Te pierwsze montowane są w ramach okiennych, a drugie —  wmontowywane w szybę. Poza tym wybierać można wśród takich propozycji jak nawietrzaki (bo i tak określa się te artykuły) akustyczne, ciśnieniowe, higrosterowane, manualne. Warto przy tym pamiętać, że niewymagające obsługi warianty są dobre między innymi w przypadku, gdy właściciele domu często go opuszczają. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której po powrocie zastaje się nieświeże powietrze w domu, zbyt wysoką wilgotność itp.

Oczywiście, bez względu na to, jakiego typu nawietrzaki chce się kupić, istotne jest, by postawić na produkty wysokiej jakości. Takie będą niezawodne, czy to jeśli chodzi o obsługę manualną (muszą być odporne na częste otwieranie i zamykanie), czy działanie automatyczne. Szeroki wybór produktów uznanych firm można znaleźć zwłaszcza w internecie.

Świeże powietrze jest niezbędne!

Nawet w najzimniejsze czy upalne dni niezbędny jest napływ świeżego powietrza do wnętrz —  by usuwać zarazki, a także dbać o odpowiednią wilgotność i samopoczucie użytkowników pomieszczeń. Nawiewniki okienne spisują się lepiej niż klasyczne wietrzenie.