Hale stalowe – uniwersalna konstrukcja dla każdego biznesu
Magazyny, obory, zabudowy fabryczne – przedsiębiorstwa potrzebują różnych typów budynków, jakie pozwalają im funkcjonować. Współcześnie jednak coraz częściej odchodzi się od stawiania murowanych obiektów na rzecz hal stalowych. Ich konstrukcja sprawia, że znakomicie spisują się w niemal każdych warunkach. Dowiedz się o nich więcej poniżej.
Podstawowe cechy hal stalowych
Typowe hale stalowe wykonywane są z profili i specjalnych płyt z okryciem z blach i rdzeniem m.in. z poliuretanu, styropianu lub wełny mineralnej. Producenci jednak dokładają wszelkich starań, aby poszerzyć funkcjonalność tych zabudów, oferując szereg dodatkowych rozwiązań, co sprawia, że łatwo dopasuje się je do konkretnej działalności. Nowoczesne obiekty tego typu wyposażone są więc m.in. w bramy i drzwi, systemy wentylacji, okienne, a także układy ogrzewania i izolację. Dzięki temu mogą być użytkowane przez cały rok. Takie konstrukcje wznoszone są w zdecydowanie krótszym czasie niż magazyny lub fabryki z betonu czy cegły. Koszt ich postawienia zaś jest nieporównywalnie niższy od tradycyjnej zabudowy.
Jakie rodzaje hal się wyróżnia?
Wspomniana powyżej opcja stworzenia indywidualnego projektu, dopasowanego do potrzeb inwestora, sprawia, że tego typu budynki dzieli się na kilka różnych typów. Wśród nich można wyróżnić m.in. obiekty.:
- przemysłowe,
- magazynowe,
- sportowe,
- rolnicze,
- handlowe.
Gdzie się je stosuje?
Profesjonalnie zaprojektowana konstrukcja stalowa hali to rozwiązanie dla działalności z różnych gałęzi gospodarki. Obiekty te powszechnie wykorzystywane są w rolnictwie – nie tylko jako magazyny czy garaże na pojazdy, ale i obory dla żywego inwentarza czy silosy zbożowe. W przemyśle z powodzeniem spełnią zadanie fabryk czy centrów logistycznych. Można w nich również urządzić sklep lub warsztat, a nawet biura.
Warto wybrać pewnego dostawcę
Aby mieć jednak pewność, że konstrukcja jest solidna i zapewni odpowiednie warunki do działania, warto wybierać hale stalowe od renomowanych dostawców. Dzięki temu zyskuje się pewność błyskawicznego tempa postawienia takiego obiektu, a z drugiej strony – gwarancję jego trwałości i odporności nawet na trudniejsze warunki atmosferyczne.