Jak może pomagać polski prawnik firmom w Niemczech?

Jak może pomagać polski prawnik firmom w Niemczech?

Podjęcie decyzji o tym, aby poza Polską otworzyć działalność gospodarczą lub poszerzyć ją o kolejne państwo wymaga znajomości nie tylko rynku biznesowego. Trzeba mieć jeszcze wiedzę dotyczącą obowiązujących przepisów, a te można zawsze skonsultować z polskim prawnikiem w Niemczech. Przeczytaj, w jaki sposób może on pomóc w tych kwestiach!

Na czym może polegać pomoc polskiego prawnika w założeniu firmy w Niemczech?

W pierwszej kolejności trzeba mieć pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej, biznesplan, wiedzieć, jak go zrealizować oraz mieć fundusze na ten cel. Decydując się na realizację tego pomysłu w Niemczech, podobnie jak w Polsce, należy wybrać odpowiednią formę prawną. Tutaj nie funkcjonuje pojęcie przedstawicielstwa. Można za to zdecydować się np. na:

  • Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH) – jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • Aktiengesellschaft (AG) – to inaczej spółka akcyjna,
  • Genossenschaft (eG) – czyli Spółdzielnia, która będzie najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza dla przedsięwzięć charytatywnych.

Polski prawnik w Niemczech może ocenić wszystkie istotne czynniki i pomóc w wyborze odpowiedniej formy prawnej. Ponadto w zakresie usług świadczonych przez takiego adwokata najczęściej znajduje się też wsparcie w założeniu i zarejestrowaniu firmy, czyli zajęcie się wszystkimi niezbędnymi wymogami rejestracyjnymi.

Wsparcie polskiego prawnika w zarządzaniu firmą na terenie Niemiec

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z przestrzeganiem określonych przepisów prawa oraz standardów zarządzania zgodnością korporacyjną. To kolejny zakres czynności, w jakich można skorzystać z pomocy polskiego prawnika w Niemczech. Oprócz tego adwokat specjalizujący się w tym zakresie służy też doradztwem w temacie obsługi transakcji biznesowych czy reorganizacji przedsiębiorstw, w tym, gdy potrzebna jest np. analiza due diligence fuzji i przejęć.

Polski prawnik specjalizujący się w prawie gospodarczym i korporacyjnym

Znajomość tych dziedzin oraz posługiwanie się językiem niemieckim w mowie i piśmie pozwala adwokatowi nie tylko udzielać porad prawnych, ale i reprezentować klientów przed różnymi instytucjami i sądami. Zakres jego wsparcia jest zawsze indywidualnie ustalany z mocodawcami – w zależności od aktualnych potrzeb i oczekiwań.