Jakich złączy hydraulicznych należy użyć do przewodów o różnych parametrach?
Nowoczesne zakłady przemysłowe są zautomatyzowane, a wiele z nich opiera produkcję na układach wykorzystujących energię cieczy pod ciśnieniem zamienianą na energię mechaniczną. W takich systemach niezbędne są dobrej jakości, szczelne połączenia różnych elementów. Chcesz wiedzieć, jakie rodzaje połączeń są dostępne na rynku? Zapoznaj się z artykułem.
Czym są i czemu służą złącza hydrauliczne?
Są to elementy hydrauliki siłowej służące do połączenia rur i węży hydraulicznych przesyłających ciecze, najczęściej oleje, pomiędzy elementami układu wykonującymi ruch. Oferta sklepów internetowych obejmuje różne rodzaje tych połączeń i każdy klient, niezależnie od tego, czy potrzebne jest mu złącze hydrauliczne wtykowe, czy skręcane, z pewnością znajdzie odpowiedni produkt.
Jakie rodzaje złączy hydraulicznych można znaleźć w sprzedaży?
Sprzedawcy starają się, aby w ich ofertach były różne rodzaje złączek do układów hydraulicznych od renomowanych producentów. Od ich jakości uzależnione jest bezawaryjne działanie maszyn i urządzeń, jak i całych linii produkcyjnych. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, ale muszą cechować się wytrzymałością i funkcjonalnością. W ofercie rynkowej można m.in. znaleźć złącza:
- kątowe,
- krzyżowe,
- kątowe różnych typów, nastawialne z o-ringiem,
- obrotowe,
- obrotowe banjo,
- redukcyjne.
Poza tym sklepy mają też rozmaite przyłącza, reduktory gwintowane, pierścienie zaciskające, adaptery redukcyjne itp.
Do czego służą np. złącza obrotowe banjo?
Ten typ połączeń znajduje zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w rolnictwie, hutnictwie czy transporcie. Są to skręcane, szczelne złączki łączące węże i przewody zróżnicowane pod względem parametrów technicznych. Mogą tworzyć połączenia sztywne lub elastyczne w żądanej pozycji, a przy tym są łatwe w montażu.
Z jakich tworzyw produkuje się złączki hydrauliczne?
Wszystko zależy od przeznaczenia i wymagań technicznych. Do najczęściej produkowanych należą połączenia ze stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium lub tworzyw sztucznych. Chcesz nabyć odpowiednie połączenie do własnej maszyny? Przejrzyj propozycje sklepów online i wybierz odpowiadający Ci artykuł.