Probiotyki dla bydła — korzyści

Probiotyki dla bydła — korzyści

Suplementacja w przypadku zwierząt hodowlanych może być tak samo ważna, a nawet ważniejsza, jak u ludzi. Znakomicie wiedzą o tym na przykład posiadacze bydła opasowego. Zwierzęta narażone między innymi na choroby żwacza mogą być w prosty sposób chronione, wystarczy sięgnąć po odpowiednie suplementy, jak probiotyki. Dowiedz się, co daje ich stosowanie.

Ochrona od wczesnego etapu rozwoju

W przypadku ludzi zaleca się, by suplementy stosować tylko gdy jest do tego wyraźne wskazanie. W przypadku probiotyków przeznaczonych dla cieląt i dorosłych sztuk należy stosować je profilaktycznie, od wczesnego etapu ich rozwoju, co chroni przed rozmaitymi problemami i schorzeniami. W przypadku cieląt problemem jest między innymi stres, związany ze zmianą obory, a także z przejściem z paszy wysokowłóknistej na wysokoenergetyczną.

Poza tym bydło bardzo często narażone jest na choroby żwacza, na czele z kwasicą, która między innymi powoduje niski przyrost na wadze, sprawiając, że hodowla staje się mało opłacalna. Jeszcze większym problemem jest ewentualna śmierć. Wydaje się, że koszt zakupu probiotyków, nawet w dużej ilości, jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż narażanie się na takie straty. Jest to niezbędny dodatek do dobrej jakości paszy —  która oczywiście jest najistotniejsza w kontekście właściwego dbania o zwierzęta.

Wysoki przyrost mięsa —  czyli zyski

Każdy hodowca zwierząt opasowych chce, by szybko przybierały one na wadze, osiągając największą możliwą masę, gdyż decyduje to o opłacalności hodowli. Stosować można do tego różne środki, ale zamiast wybierać chemię, znacznie lepiej jest stawiać na naturalne probiotyki dla bydła, ograniczające ryzyko wystąpienia problemów zmniejszających przyrost masy ciała i jego tempo.

Brak konieczności stosowania antybiotyków

Brak chorób, w osiągnięciu czego pomaga stosowanie takich środków, to nie tylko mniejsze ryzyko padania zwierząt i kosztów ich leczenia, czego każdy hodowca chciałby uniknąć. To także brak konieczności stosowania antybiotyków, co także ma ogromne znaczenie, gdyż preparaty takie, jakkolwiek dające ważną korzyść w postaci eliminacji chorób, są niepolecane, gdyż obniżają jakość mięsa. Im mniej stosuje się ich w hodowli, tym lepiej.

Zadbaj o swoje bydło!

Zakup probiotyków to niewielki koszt, biorąc pod uwagę opłacalność takiej inwestycji i potencjalne straty, jakim może to zapobiec. Wysiłek związany z ich podawaniem także nie jest duży. Warto się więc na to zdecydować w celu ochrony swojej hodowli.