Zasuwa burzowa
Każdy budynek powinien być wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia chroniące przed zalaniem. Istotnymi elementami instalacji kanalizacyjnych oraz melioracyjnych są klapy zwrotne, które chronią przed cofaniem się ścieków czy wód opadowych, ale też dostawaniem się brzydkich zapachów do wnętrz. Te proste urządzenia przydają się szczególnie podczas ulewnych deszczów. Dowiedz się, w jakich warunkach i dlaczego warto je zainstalować.
Zasuwa burzowa - jak to działa?
Konstrukcja kanalizacyjnych zaworów zwrotnych nie dopuszcza do wstecznego przepływu wody opadowej lub ścieków. Odpowiedzialna za to jest klapa, która umożliwia przepływ cieczy w prawidłowych warunkach - wyłącznie w jedną stronę i blokuje się w momencie wzrostu ciśnienia wynikającego z cofania się materiału. To sprawia, że kiedy poziom wody lub ścieków niebezpiecznie się podnosi, zasuwa burzowa zamyka się i nie dopuszcza do zalania. Dzięki prostej budowie proces przebiega automatycznie i nie wymaga stałego kontrolowania ani regulowania działania.
W jakich sytuacjach działają kanalizacyjne zawory zwrotne?
Głównym powodem zwiększonego przepływu wody lub ścieków są intensywne albo długotrwałe opady atmosferyczne, skutkujące większą ilością zalegającej cieczy. Miejsce montowania klapy jest uzależnione od rodzaju instalacji w budynku. Do wyboru są zawory wewnętrzne i zewnętrzne. Podłączenie jest ważne we wszystkich konstrukcjach przyłączonych do sieci ogólnospławnej, a także tych, które mają oddzielną kanalizację deszczową. Dodatkowo mechanizm zabezpiecza rury przed gryzoniami, w tym szczurami wędrującymi kanałami.
Zabezpiecz budynek przed zalaniem, wybierając solidne zasuwy burzowe!
Wybierając klapy zwrotne, zwróć uwagę na wysoką jakość wykonania. Wykorzystany do produkcji materiał jest odporny na długotrwałe działanie wilgoci i związków zawartych w ściekach, a także niweluje ryzyko zbierania się osadów i przedostawania się brzydkich zapachów do wnętrza. Zasuwa burzowa może być podpięta do jednego budynku lub kilku, w zależności od wybranej konstrukcji (jednoklapowa, dwuklapowa). Postaw na model najlepiej dopasowany do Twojej instalacji i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.