Zoptymalizuj działanie centralnego ogrzewania ze sterownikiem CWU!

Zoptymalizuj działanie centralnego ogrzewania ze sterownikiem CWU!

W czasach rosnących cen energii coraz więcej osób stara się żyć oszczędnie. Racjonalne korzystanie z systemów grzewczych potrafi znacznie zmniejszyć wysokość rachunków. Nie dziwi zatem, że na popularności zyskują urządzenia automatyzujące działanie grzejników. Sprawdź, jakie funkcje pełni sterownik CWU.

Czym jest sterownik CWU?

Jest to swoisty regulator pracy pompy grzewczej. Sterowniki CWU można porównać do termostatów. Ich zadaniem jest kontrolowanie i regulowanie układu grzewczego w domu. Jest to możliwe dzięki specjalnym czujnikom, które sprawdzają temperaturę. 

Jak działają sterowniki CWU?

Są one montowane przy pompach cyrkulacyjnych centralnego ogrzewania, które umożliwiają transport ciepłej wody po całym budynku.  

Sensory kontrolują temperaturę czynnika grzewczego. Jeśli jest ona wystarczająca (użytkownik wpisuje do aplikacji urządzenia dane dotyczące pożądanego poziomu ciepła), praca pompy jest utrzymana. W przypadku, gdy nagrzana woda ochłodzi się poniżej określonej wartości,  dalsze działanie urządzenia jest pozbawione sensu, gdyż przestaje pełnić oczekiwane funkcje, za to wciąż generuje koszty.

W takiej sytuacji rurami transportowana byłaby bowiem zimna woda, a tym samym pomieszczenie nie byłoby właściwie ogrzewane. W tym miejscu pojawia się sterownik CWU. Jego zadaniem jest badanie ciepła panującego w kotle i odcinanie pracy pompy gdy jest ono niewystarczające. 

Zalety sterowników CWU

Używanie tego typu sterowników przynosi wiele korzyści. Ich zadaniem jest optymalizacja funkcjonowania systemu CO. Wyłączanie pompy, kiedy jej praca nie jest w danym momencie niezbędna, pozwala znacznie zredukować zużycie energii, co ma zarówno znaczenie ekonomiczne, jak i ekologiczne. Dzięki temu możliwe jest zauważalne obniżenie rachunków. 

Skorzystaj z pomocy fachowców!

Najważniejsze jest, by dobrze zamontować sterownik. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga dysponowania wiedzą. Co więcej, należy umiejętnie dopasować model do rodzaju urządzenia grzewczego. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy wskażą, jaki produkt kupić, a następnie go podłączą.